Aktuality
 

mnozí se ptáte, proč na Náchodské ulici číslo 613 na zastávce Nádraží Horní Počernice směrem z Prahy začíná úprava pozemku a stavební práce. Zajímáte se, co se děje? Jak bude s místem naloženo a jak nová výstavba promění ráz veřejného prostoru v okolí. Možná si ještě matně budete pamatovat, že místo stávajících trosek tady před lety stál přízemní...

ještě jednou děkujeme za vaše otevřená srdce a ochotu pomáhat. Stejně jako každý podporovatel veřejných sbírek od vás stále dostáváme nabídky různé materiální pomoci. Mnozí z vás se ale nabízejí s tím, že byste rádi něco potřebného koupili nebo někam cíleně poslali peníze. Ideálně na podporu lidí, kteří uprchli před válkou na Ukrajině a dočasné...

opět vám děkujeme za dnešní masivní vlnu pomoci. Během pár hodin od zmínky na Facebooku o potřebě materiální sbírky se tělocvična v Ratibořické začala plnit oblečením, obuví, ale i taškami a batohy. Vše krásně zabalené, složené, v mnoha případech i zcela nové oblečení a další věci.

v tělocvičně ZŠ Ratibořická (Ratibořická 1700, 193 00 Praha 20) právě našlo přechodný domov více než 40 lidí z Ukrajiny. Několik z nich jsou teenageři a pak převážně starší ženy a muži. Všichni stačili utéci pouze v kozačkách, zimních botech a prakticky bez věcí.

z Horních Počernic se bude počátkem příštího týdne vypravovat dodávka na ukrajinskou hranici. Tady se věci přeloží do kamionů a pomoc pojede dál do země.

U nás na škole máme tento týden jarní prázdniny a tak jsem mohl dnes dopoledne dorazit do mé dřívější Základní školy Ratibořická, do třídy 5.A, k mé kolegyni učitelce Aleně Šefčíkové.

Milí přátelé, před chvílí nám Andrij poslal fotku, že kompletní sbírku odvezl do Varšavy, kde ji hromadně zabalili a vyrazila komplet na Ukrajinu pomáhat. Ještě jednou všem děkujeme.