Novoroční přání pro Horní Počernice a její občany

01.01.2023

Vážení čtenáři,

vítám vás v novém roce 2023. Každý rok si přejeme, aby nový rok byl rokem lepším, klidnějším, úspěšnějším a zdravějším. Bohužel nás každý další rok přesvědčuje o opaku. Každopádně doufám, že po válce na Ukrajině, pandemii koronaviru a ekonomické krizi bude letošní rok, skutečně rokem lepším a klidnějším.

Aktuálně musíme ještě ve zdraví a klidu přežít volbu prezidenta republiky. Přeji všem členům volebních komisí, aby byla vysoká volební účast a nám všem, aby to pro nás dopadlo dobře. Možná si říkáte, že prezident má velmi omezené kompetence, ale opak je pravdou. Jeho politika a přístup nastaví další směřování naší společnosti na minimálně 5 let. Pokud chceme prezidenta slušného, moudrého, pracovitého a vstřícného, tak musíme volit rozumně.

Naše škola pořádala jako jediná v republice debatu s prezidentskými kandidáty a měl jsem tu možnost velkou část z nich osobně poznat a krátce si s nimi promluvit. Pro mě je velmi důležité, jak se daný kandidát, nebo kandidátka chová, i když na ně právě nemíří objektivy kamery nebo fotoaparátu. Důležité jsou často detaily, které dokreslují charakteristiku daného kandidáta.

Pevně věřím a doufám, že po skoro 10letém úřadování prezidenta Miloše Zemana dojde k pozitivní změně, která bude mít podobné tendence i ve společnosti. Jak se říká: "Ryba smrdí od hlavy".

K tomu všemu také doufám, že dojde v Horních Počernicích brzy k dostavbě tzv. Kuprova domu na Chvalské tvrzi, kde najdou malometrážní byty mladé počernické rodiny, rodiče samoživitelé, nebo senioři. Přál bych si, aby se začalo pracovat i na dalším bytovém domě poblíž počernického hřbitova, tolik potřebném denním stacionáři pro seniory, renovaci počernické hasičárny, výstavbě podjezdu v ulici Bystrá u Chvalského hřbitova a dalších klíčových projektech. I zde platí, že pokud se nezačne nyní, možná se v tomto období nezačne nic a dopadne to jako minulé období. Doufám, že staronová počernická koalice bude tyto projekty realizovat. V těchto případech budou mít moji plnou opoziční podporu.

Přeji Vám všem krásné novoroční dny, zejména plné radosti, zdraví a též prezidenta, který vrátí České republice masarykovskou tradici a respekt v Evropě.

Šťastný nový rok!

Petr Růžička, zastupitel HOP a PRO Počernice