VEŘEJNÁ FINAČNÍ SBÍRKA PRO POMOC UPRCHLÍKŮM V HORNÍCH POČERNICÍCH

23.03.2022

Milí přátelé,

ještě jednou děkujeme za vaše otevřená srdce a ochotu pomáhat. Stejně jako každý podporovatel veřejných sbírek od vás stále dostáváme nabídky různé materiální pomoci. Mnozí z vás se ale nabízejí s tím, že byste rádi něco potřebného koupili nebo někam cíleně poslali peníze. Ideálně na podporu lidí, kteří uprchli před válkou na Ukrajině a dočasné zázemí nalezli u nás doma v Horních Počernicích. Na pondělním jednání zastupitelstva jsme proto navrhli vytvoření veřejné finanční sbírky, kterou by zajistila naše radnice a kdokoli by sem mohl poslat libovolný finanční obnos. Získané prostředky by se poté využily na cílenou a konkrétní pomoc uprchlíkům na našem území.

Příkladem může být rychlá potřeba nákupu léků, zdravotnických pomůcek nebo potravin, kdy by díky potřebnému finančnímu zázemí tyto věci bylo možné okamžitě pořídit. Navíc by bylo vše přehledné a možní dárci by měli možnost si při částce vyšší než 1.000 Kč v rámci ročního vyúčtování dar odečíst z daní. 

Děkujeme všem zastupitelům, kteří tento návrh podpořili. Náš úřad neprodleně podnikne všechny související kroky a hned poté budou sbírka a možnosti příspěvků na ni zveřejněny. Pondělní jednání zastupitelstva bylo přerušeno a pokračuje v pátek od 8.30 v Chvalské stodole.

Děkujeme za vše, co děláte pro lidi, kterým se nikoli vlastní vinou obrátil život naruby. 

Alena Štrobová a Petr Růžička, zastupitelé MČ Praha 20