BEZPEČNOST JAKO ROSTOUCÍ PROBLÉM

07.08.2022

Vážení přátelé, 

dovolte mi poděkovat za všechny zaslané podněty, které jste mi poslali na základě mého příspěvku a článku, který se týkal bezpečnosti v Horních Počernicích. 

Neustále sleduji stav bezpečnosti a pořádku v Horních Počernicích a snažím se sbírat i podněty spoluobčanů, a i přes to, že je čas prázdnin a dovolených, situace se neustále zhoršuje. Nejčastěji se setkáváme s vandalismem spojeným s nepořádkem a hlukem, poškozováním soukromého majetku, znečišťováním veřejného prostranství, vytvářením nelegálních skládek, krádežemi, ale i drogovou problematikou. 

Stačí se projít v neděli po Náchodské ulici a mám pocit, že procházím skládkou. Tolik nedopalků a odpadků jen tak neuvidíte, a hlavně naše zastávky jsou úplným odpadkovým místem nedopalků, nechápu to, zvlášť, když je v těchto místech zákaz kouření. Už několik měsíců žádám pana starostu Petra Měšťana, aby jako radní pro bezpečnost pozval vedení obvodní městské policie, ideálně i té státní, abychom se této problematice mohli vážně věnovat. Doufám, že tomu tak bude a zástupci dorazí na zastupitelstvo koncem srpna. Je samozřejmě i na nás občanech starat se o pořádek kolem sebe a i se o to snažím v místě svého bydliště, ale je to už opravdu neúnosné.

Pokud absolvujete procházku například po Dolních Počernicích, nic takového neuvidíte. Je třeba důrazně opakovat, že jedna hlídka městské policie je žalostně nedostačující a součinnost se státní policií prakticky nefunguje. To samé kamerový systém, který i v minulosti se zpracovaným bezpečnostním auditem stále nebyl instalován.

Za sebe a kolegy z HOP - Hnutí Občanů Počernic a PRO Počernice požaduji, aby tato oblast byla včasně a prioritně řešena. 

Přiložené obrázky pochází z facebookové skupiny Počernická parta, kde se objevily pouze v červenci a srpnu. Měl jsem ve svém mobilu i další fotografie, ale bohužel mi tento týden nezálohovaný mobil přestal fungovat. Budu rád, když mi pošlete další podněty, které vás trápí. Všechny je budeme chtít řešit s vedením nejen radnice, ale i městskou, případně státní policií.

Děkuji a pokud možno přeji klidnou neděli. 


Petr Růžička
Foto: Počernická parta