DÍKY ZA POMOC PRO UKRAJINSKÉ UPRCHLÍKY V ZŠ RATIBOŘICKÁ

13.03.2022

Milí přátelé,

opět vám děkujeme za dnešní masivní vlnu pomoci. Během pár hodin od zmínky na Facebooku o potřebě materiální sbírky se tělocvična v Ratibořické začala plnit oblečením, obuví, ale i taškami a batohy. Vše krásně zabalené, složené, v mnoha případech i zcela nové oblečení a další věci.

Omlouváme se za menší časový zádrhel, kdy prozatímní ukrajinští obyvatelé tělocvičny využili laskavého pozvání pana faráře Vojtěcha Eliáše a odešli na oběd do farnosti u kostela sv. Ludmily na Chvalech. Každopádně jsme byli na místě a věci přebírali i v tento čas zmíněný čas. Koordinace bohužel v těchto neustále se měnících situacích není zrovna lehká.

Po třetí hodině do školy dorazil i pan farář Vojtěch Eliáš, který koordinuje pomoc pro uprchlíky na místě. Domlouval také pravidelné služby občanů z Počernic, v jejichž rámci budou lidem, kteří tu našli dočasné domovy, k dispozici.

V tělocvičně už je provizorně vybavená spíž a kuchyňka. Jediné, co se ještě nabízí k řešení je prádelna, aby si mohli lidé někde vyprat své oblečení.

Oběd jim dnes zařídil pan farář, jídlo pro ně zajistil úřad, pečivo paní Hana Moravcová. Pan správce tělocvičny jim odpoledne zprovoznil internet s WiFi připojením tak, aby se mohli pokusit spojit se svými blízkými, kteří jsou na Ukrajině. Svůj osud si tito lidé nevybrali. Děkujeme vám za to, že do jejich v této chvíli smutných životů, přinášíte pomoc.

Děkujeme vám za ni. 

Alena Štrobová a Petr Růžička