Distanční jednání Zastupitelstva zamítnuto!

20.03.2021

Návrh úkolu distančního jednání Zastupitelstva MČ Praha 20 - 15. 3. 2021 

Na Zastupitelstvu v pondělí 15. 3. jsem předložil společně s podporou dvanácti opozičních zastupitelů HOP s podporou Pirátů, Společně pro Počernice a kolegyně zastupitelky Jany Hájkové návrh úkolu týkající se změny Jednacího řádu Zastupitelstva, aby mohlo Zastupitelstvo probíhat, včetně hlasování, distančně. Je nutné myslet na zdraví rizikových zastupitelů, ale i přítomných úředníků a občanů.

Návrh byl podpořen a zařazen do programu, ale nakonec byl koalicí ANO 2011, Šancí pro Počernice, ODS a Počernice JINAK a prokoaličního zastupitele KSČM, Jaroslava Kočího staršího, zamítnut. Jedinou výjimkou je paní místostarostka Alexová, která návrh podpořila. Jí i kolegům z opozice tímto děkuji. 

Zřejmě není zdraví naší radnice a celé koalice prioritou. Ostatně podle nedávného dopisu dává radnice přednost osobnímu kontaktu. Je smutné, že může jednat distančně vláda, pražská rada, obce a městské části, ale Horní Počernice, ne! Úkol zněl jasně - neschválit.

Návrh budu předkládat i na příštím jednání Zastupitelstva. 

Děkuji Vám za podporu.
Tabulka hlasování - 10 PRO, 2 PROTI a 10 SE ZDRŽELO.Na obrázku vidíte on-line Zastupitelstvo Městské části Praha 1. Využití MS Teamsů a jednoduchého systému hlasování prostřednictvím papírků. Cena 0 Kč. Příklad a ukázka dobré praxe.

Bohužel u nás toto radnice nechce a odmítá - viz. předložený návrh úkolu. Ještě, že máme dva radní pro IT (Jaroslav Kočí a Zbyněk Římal) - to je fakt klika.