KANTOR ROKU A SYMPAŤÁK ROKU 2021/2022 - PODĚKOVÁNÍ

26.11.2022

Vážení přátelé, milí studenti,

"Tedy přátelé, toto jsem opravdu nečekal..." - Mistr Karel Gott

Rád bych Vám touto cestou poděkoval za mimořádnou podporu v ředitelských anketách. Nejen, že jsem obhájil titul Sympaťáka roku, ale získal i Kantora roku. Vnímám to jako výjimečné a krásné ocenění mé roční práce a celkového působení na škole. 

K tomu však musím dodat, že i přes moji snahu určitě má práce není dokonalá a už vůbec není perfektní. Vždycky to může být lepší a dokonalejší. Nevím a neznám všechno a neustále bude něco nového. Navíc si nikdy nepamatuji, kde jsme skončili minulou hodinu. Osobně považuji za velmi důležité se učit vzájemně. Každý den se učíme novým věcem. Žádný učený z nebe totiž zatím nespadl. Společně se toho můžeme naučit nejvíce. Chybou není něco neumět, ale nesnažit se to pochopit. 

Letošní školní rok je ve znamení velkých změn, ale podstata se pro mě nezměnila. Na škole máme skvělé a talentované studenty, kvůli kterým má tohle celé svůj smysl. Pro mě jsou vyučovací, ale i třídnické hodiny zábavou nikoliv pracovní povinností. Každý den to vidím, když přicházím po sedmé hodině ranní a nestačím se ani otočit a je pět hodin odpoledne. Zejména u vyučovacích hodin to utíká opravdu neskutečně rychle. Co více si mohu přát? A ještě k tomu tato milá ocenění. 

Ještě jednou Vám všem ze srdce děkuji a doufám, že Vaši důvěru nezklamu. 

Citát závěrem: "Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." - Albert Einstein

S poděkováním a úctou, 

Petr Růžička