NOVÁ SKLUZAVKA NEMUSÍ BÝT AUTOMATICKY LEPŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ

04.06.2023

Vážení spoluobčané,

dnes bych se s vámi rád podělil o své obavy a rozčarování ohledně nedávného přidání nové skluzavky na našem dětském hřišti u zdravotnického střediska Lhotská. Přestože je vždy dobrou zprávou, když se obnovují herní prvky pro naše děti, bohužel musím konstatovat, že tato změna vůbec není výhrou, jak by se mohlo na první pohled zdát. 

Namísto původní plastové klouzačky jsme dostali něco, co nemohu nazvat jinak než kovovým mučítkem pro naše děti. V období horkých letních měsíců se na něm mohou snadno popálit. Opravdu to chceme? 

Další věc, kterou musím zdůraznit, je nedostatečné řešení samotného vstupu na tuto novou skluzavku. V porovnání s předchozím modelem je zde jasný úpadek. Proč nebyla původní skluzavka renovována nebo zakoupena nová, která by byla alespoň stejně kvalitní? Je mi záhadou, jak někdo mohl vymyslet, nebo spíše nedomyslet tuto změnu.

Máme tu placeného radního pro sport, Jaroslava Kočího, který by se měl starat o takovéto věci. Ale zdá se, že ani ten nemá zájem o to, aby naše děti měly bezpečné a kvalitní herní prostředí. Opravdu někdo přemýšlí, když objednává tyto nové prvky? Nebo jsou to jen prázdná slova a sliby, které se nikdy neplní?

Je mi líto, že musím takto kritizovat naši místní radnici, ale věřím, že je to naše právo a povinnost, abychom upozorňovali na nedostatky a požadovali odpovědnost od našich zvolených zástupců. Naše děti si zaslouží lepší než to, co jim bylo nabídnuto.

Doufám, že se tato zpráva dostane na správná místa a že se situace okolo této skluzavky bude brát vážně. Nechť se naše děti těší na bezpečné a radostné hraní na našem dětském hřišti, nikoli na nebezpečné a nekvalitní prvky.

S úctou,

Petr Růžička - zastupitel Horních Počernic

Foto: Eva Kulová