POČERNICE NEJEN SOBĚ ANEB SBÍRKA POTRAVIN PRO POTRAVINOVOU BANKU

01.05.2021

Vážení a milí spoluobčané,

jsem rád, že v době, kdy píšu tento příspěvek, tj. po velikonočních svátcích, se skutečně epidemiologická situace u nás výrazně zlepšuje a pravděpodobně dojde ke zmírnění všech platných nařízení. Doufám, že tento dobrý trend bude nadále pokračovat.

Velmi mě těší, že Vám mohu představit akci "Počernice nejen sobě" aneb sbírku potravin pro Potravinovou banku ČR. Společně s kolegyní zastupitelkou Alenou Štrobovou jsme se obrátili na Věru Doušovou, předsedkyni Potravinové banky ČR, ve věci zřízení sběrného místa trvanlivých potravin, drogerie a hygienických potřeb na našem úřadu. Jsou totiž mezi námi senioři, rodiče samoživitelé, vícečetné rodiny, ale i spousta dalších lidí, kteří jsou současným negativním vývojem ohroženi. Právě ti potřebují naši pomoc. Na zastupitelstvu jsme oslovili i místostarostku Evu Alexovou a ve spolupráci s Odborem sociálních věcí a školství zařídili vše potřebné. Sbírka tedy byla oficiálně zahájena. Navíc po dohodě s ředitelkou Potravinové banky bude část této sbírky prostřednictvím sociálních pracovníků předána přímo rodinám a jednotlivcům v nouzi z Horních Počernic.

Chcete-li pomoci i Vy, můžete přinést trvanlivé potraviny, drogerii a hygienické potřeby na náš úřad. Pro bližší informace týkající se sbírky volejte na telefonní čísla: 604 554 194 (Ing. Monika Brzkovská) a 776 194 316 (Mgr. Štěpánka Konejlová), které zajišťují sbírku za sociální odbor. Ze srdce děkuji všem, kteří přispějí a pomohou lidem v nouzi.

Také mě těší, že v dubnu proběhla dobrovolnická akce "Pečeme pro počernické zdravotníky II.", tentokrát ve spolupráci s Kvartou A z FZŠ Chodovická.

Ze zdravotní oblasti mám další dobrou zprávu a to, že na adrese Náchodská 762/65 (naproti Penny marketu) vzniká nové stomatologické Smile Centrum. Předpokládané otevření je plánováno na léto letošního roku. V centru budou k dispozici čtyři stomatochirurgie včetně stomatologické laboratoře a dvě dentální hygieny. Ordinace budou přijímat nové pacienty v nejmodernějších podmínkách. Mám radost, že Horní Počernice budou mít takto navýšenou kapacitu stomatologie. O dalším postupu Vás budu informovat.

Závěrem odkaz na moje nové webové stránky www.petrruzicka.eu, kde naleznete všechny informace týkající se mé oblasti působení.

Přeji Vám krásné a slunné jarní dny, zejména pevné zdraví!

S úctou,

Petr Růžička


Váš zastupitel MČ Praha 20
Petr_Ruzicka@pocernice.cz
www.facebook.com/pet.ruzicka