POČERNICE NEJEN SOBĚ

18.03.2021

Doba je nesmírně složitá. Trápí nás nejen zdravotní problémy, ale i obrovský strach o své nejbližší. Do našich životů začínají vstupovat i problémy existenční.

Jsou mezi námi senioři, rodiče samoživitelé, vícečetné rodiny, ale i spousta dalších lidí, kteří jsou současným vývojem ohrožení. Potřebují podporu. Potřebují jistou formu pomoci. 

S kolegyní zastupitelkou Alenou Štrobovou jsme se proto obrátili na paní ředitelku Věru Doušovou z Potravinové banky. Právě odtud totiž míří dnes cenná pomoc každému, kde se ocitá v nepříjemné situaci.

Navrhli jsme, že jako zastupitelé pomůžeme vytvořit sběrné místo na trvanlivé potraviny, drogerii a hygienické potřeby pro Potravinovou banku pro Prahu a Středočeský kraj přímo na Úřadě MČ Praha 20. Po dohodě s paní ředitelkou Doušovou by část této pomoci byla prostřednictvím kolegů z odboru sociálních věcí a školství předána přímo rodinám a jednotlivcům v nouzi z Horních Počernic.

Na zastupitelstvu dne 15. března jsme se proto obrátili v rámci interpelací na vedení radnice s naším návrhem. Chtěli jsme vyhlásit sbírku trvanlivých potravin, drogerie a hygienických potřeb. Paní místostarostka Alexová s naším návrhem souhlasila a náš Odbor sociálních věcí již zařizuje podrobnosti sbírky. Ve spolupráci s nimi ladíme veškeré náležitosti sbírky.

Věříme, že společně můžeme pomoci všem, kteří to právě velmi potřebují. Věříme, že nelehké životní osudy nejsou nikomu lhostejné a vždy se pro člověka v nouzi dá něco udělat.

O dalším postupu vás budeme informovat.

Petr Růžička - zastupitel MČ Praha 20 a Alena Štrobová, zastupitelka HOP - Hnutí Občanů Počernic s podporou Pirátů


Interpelace na vedení radnice 15. 3. 2021 

Návrh na vytvoření sběrného místa na trvanlivé potraviny, drogerii a hygienické potřeby pro Potravinovou banku. 


E-mailová interpelace směrem k vedení radnice: 


Souhlas paní Alexové - místostarostky MČ Praha 20 k sběrnému místu. Děkujeme!