POSLAL JSEM ŽÁDOST O UKONČENÍ DOPRAVNÍHO EXPERIMENTU KŘIŽOVATKY NA NÁCHODSKÉ X BYSTRÉ ULICI

11.04.2022

Milí přátelé, 

 po několika dnech praxe z Náchodské jsem se s oficiální žádostí obrátil na vedoucí odboru životního prostředí a dopravy Mgr. Věru Bidlovou z místního úřadu. Celou žádost přikládám níže. O dalším postupu v této věci Vás budu informovat. Tento dopravní problém - experiment musí být co nejrychleji ukončen.

Děkuji za Vaši zpětnou vazbu.

Petr Růžička - zastupitel MČ Praha 20

---------------------------------------------------------------------------------

Vážená paní vedoucí, 

 obracím se na Vás, jako na vedoucí zástupkyni státní správy v oblasti dopravy a životního prostředí v Horních Počernicích. Po necelém týdnu fungování semaforů na křižovatce Náchodská x Bystrá vidíme, že se tento model výrazně neosvědčil. Náchodská se nám doslova proměnila v nekonečné "parkoviště" a boční ulice dopravně praskají ve švech. Hrozí výrazné riziko dopravní kolize a velmi závažné navýšení exhalací v ovzduší. Dopravní podnik a občané hlásí denní zpoždění v řádech desítek minut. Můžete, prosím, tento experiment v dohledné době zastavit a definitivně ukončit. Nebo bude pokračovat podle původního plánu do cca. poloviny června?

Případně ve spolupráci s dalšími orgány státní správy alespoň nastavit lepší intervaly semaforů apod.

Také se nám jasně ukazuje, že zklidnění Náchodské ulice formou přidání dalších světelných křižovatek je nesmysl. Je dobré, že jsme to zjistili v rámci dočasného řešení, než v rámci přidání trvalých semaforů.

Děkuji a přeji Vám hezké jarní dny.

S pozdravem,


Petr Růžička
Mob.: 602 556 321