Pseudo kauza Růžička aneb závažné obvinění

23.03.2024

Dobrý den,

v tento náročný týden pro naši rodinu, kdy jsme se rozloučili s naší milou tetou, Vás musím touto cestou informovat o mém podání trestního oznámení na neznámého pachatele v souvislosti s anonymním dopisem, který dorazil na Úřad městské části Praha 20 – Horní Počernice, konkrétně k panu starostovi Petrovi Měšťanovi a celému zastupitelstvu, kterému byl dopis původně adresován. Ten se následně vydal ve čtvrtek 21. března do školy, kde se potkal s ředitelem Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia, panem Radko Sáblíkem, aby ho o celé záležitosti informoval. Následně kontaktoval mě v pátek 22. března a předal mi skrze WhatsApp zmíněný dopis.

V dopise se uvádí, že ve své funkci učitele a zástupce ředitele Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia působím jako seriózní člověk, který se však chová velmi nevhodně.

Doslova cituji z dopisu: "Tento člověk působí navenek seriozně, pořádá různé mimoškolní akce ale v soukromý je velmi dotěrný a vlezlý, obtěžuje jak dívky tak chlapce."

Vzhledem k tomu, že jsem před dvěma lety s panem ředitelem Sáblíkem spustil program školní poradny, který za dva roky navštívilo několik studentů v tíživé životní situaci, tak je toto obvinění zcela lživé a absurdní. A zcela zásadně ho odmítám!

Dále se v anonymním dopise uvádí: "přestože se neustále opírá o to, že je členem vašeho zastupitelstva, že zná politiky TOP 09 tak Vám to oznamujeme. Případem se jinak zabývá policie na Praze 5.".

Závěrem dopis uvádí, že "prosíme netrpte mezi sebou takového člověka. Bojíme se podepsat aby se nám nemstil…"

Vzhledem k tomu, že ve škole působím v roli pověřence pro whistleblowing a jsem kontaktní osoba, která vyřizuje žádosti o informace, tak se domnívám, že tato akce nesouvisí se studenty naší školy, ale jedná se o akt pomsty možných aktérů kauzy, které v současné době šetří policie.

Tento dopis považuji jakožto třikrát studenty vyhlášený Sympaťák roku za zcela absurdní, s cílem poškodit moji osobu nejen jako učitele, ale i jednoho ze třech nejvíce volených zastupitelů MČ Prahy 20. Dále také jako autor odborných textů nových učebnic dějepisu nakladatelství Taktik a dobrovolníka různých neziskových organizací.

Oznámení podávám z důvodu poškození mého dobrého jména, snahy zničit moji pedagogickou, ale i politickou kariéru, a navíc obvinit z extrémně závažného sexuálního obtěžování mladistvých na naší škole.

Zmíněný dopis a obálku přikládám na ukázku k tomuto příspěvku.

Již v minulosti jsem byl na škole lživě obviněn z rasismu, šikany podřízených, přehlížení všemožných školních kauz, dříve i mé zapojení v kauze Dozimetr a dnes toto. Co nás čeká zítra?
Nařízlé brzdové hadičky, vymlácená okna…?

STBácké praktiky, kádrování, podvodné jednání se nám už definitivně vrátily do módy.

Závěrem dodám, že pokud by kdokoliv měl nějaké pochybnosti nebo byl nějak poškozen, aby neprodleně vyhledal na škole výchovného poradce pana magistra Zbyška Nechanického, zbysek.nechanicky@ssps.cz, případně metodika prevence pana Adama Přibyla, adam.pribyl@ssps.cz či pana ředitele Radko Sáblíka, reditel@ssps.cz, případně pana zástupce Aramise Tochjana, aramis.tochjan@ssps.cz nebo mě. Stejně tak se může obrátit na Policii České republiky.

Je smutné, že pokud domnělý nepřítel nenašel nic hmatatelného, jako moji neúplatnost, žádné dotační zájmy, podnikání napojené na stát nebo město, tak si musí alespoň kauzu, lépe pseudo kauzu, vymyslet. Děkuji všem, kteří těmto praktikám nepodléhají a se zlem bojují.

"Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali." — Edmund Burke, anglo-irský státník, 1729–1797.

Souhlasíte se mnou? Co říkáte na výše uvedenou pseudo kauzu?

S pozdravem


Petr Růžička

v. r.