SPORTOVNÍ HALA ZA 121 MILIONŮ 956 501 KČ ❗️

12.03.2021

Na pondělním Zastupitelstvu je bod: "Podání žádosti o dotaci na projekt "Sportovní hala Horní Počernice" z Národní sportovní agentury a spolufinancování projektu". Projekt sportovní haly existuje ještě z doby starostování paní Aleny Štrobové a jejích kolegů radních, kdy byl projekt hotový a celkově hala měla stát okolo 70 milionů korun. V době, kdy se hospodářství mimořádně dařilo.

Nové vedení radnice však původní plány změnilo a do projektu si vybralo údajně vybavení za dalších 50 milionů korun! Bohužel to není vtip (leda hodně špatný).

Podpora sportu je důležitá, ale v době pravděpodobně počínající největší hospodářské krize v moderních dějinách, kdy nevíme, jak schodek státního rozpočtu změní i rozpočty obcí a měst je pro mě naprosto nemyslitelné, abychom stavěli halu za takto vysokou částku. Navíc s tím, že nevíme, jak budeme schopni v dalších letech tak ambiciózní projekt financovat. Zejména za situace, kdy cena rozhodně nebude konečná. Jak tomu v Horních Počernicích často bývá.

Souhlasíte se mnou a mým názorem? Budu rád za Vaše vyjádření. Halu nebo tělocvičnu můžeme rozvíjet v budoucnu, až dojde k stabilizaci hospodářství a epidemiologické krize. Do této doby však musíme myslet na důležitější věci. Například peníze na výstavbu obecních bytů, rozvoje sociálních a zdravotních služeb a hlavně podpory našich občanů, kteří se nikoli vlastní vinou dostanou do složité ekonomické situace.  


Aktualizace: 12. března 2021 11:25

Odkaz na projekt ke sportovní hale na oficiálních stránkách MČ Prahy 20 je nefunkční. Hala za 121 MILIONŮ 956 501 Kč a občané k projektu nemají žádné informace.
Odkaz.