V hostelu Briliant je nyní 23 dětí z Ukrajiny

07.03.2022

Milí přátelé,

počet ukrajinských dětí ubytovaných v hostelu Briliant na Náchodské se dnes zvýšil na 23. Nejmladší je osmiměsíční miminko. 

Ráno jsme se tam byli podívat a velmi si ceníme, jak se tým zaměstnanců hostelu v čele s paní Ouředníčkovou o ně krásně stará. Náš sociální odbor statečně zvládá vše, co s příchodem tolika rodin souvisí. Snaží se zajistit nejen veškeré nutné kroky spojené s registrací pro rodiny, ale pro starší děti třeba i částečnou výuku a volnočasové aktivity. Na traumatické zážitky je to nejlepší lék.
Děkujeme i vám všem, kdo jste už během víkendu přiváželi dárky a pomoc. V této chvíli děti a jejich mámy v Briliantu nepotřebují oblečení a hračky.

Kdo máte chuť je podpořit, potřebná by byla v této chvíli potravinová pomoc. Trvanlivé potraviny, mléko, cukr, rýže, těstoviny, omáčky na špagety, šťávy do vody, malé džusy pro děti, ovoce, čaje, ale třeba i instantní káva pro vyčerpané mámy. Hodí se i toaletní papír, vlhčené ubrousky, pleny č. 4, prací prostředky v menších baleních. (A děti určitě ocení navíc i nějakou tu sladkost)

Věci můžete přinášet na recepci hostelu Briliant, Náchodská 708, denně ideálně od 16 do 20 hodin. Případné jiné termíny předání pomoci lze domluvit na recepci hostelu na tel.: 724 295 907.

Dotazy a další nabídky pomoci směřujte k nám, vše zprostředkujeme. Velice vám všem děkujeme za zájem, laskavou vstřícnost a podporu.

Alena Štrobová (tel.: 732 636 642) a Petr Růžička - zastupitel MČ Praha 20 (602 556 321)